Хімічна промисловість

Області застосування
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке питання за послугою

Вентиляція на хімічному виробництві

Як організувати повітрообмін на хімічному підприємстві

Заводи і лабораторії, які працюють з хімічними речовинами - підприємства з підвищеною небезпекою, як для самих працівників так і для навколишнього середовища і населення. Для того, щоб знизити шкідливий вплив хімічних препаратів і убезпечити оточуючих від можливих аварій, необхідно організувати правильний повітрообмін у виробничих приміщеннях. Забезпечити цей процес - завдання вентиляційних систем.

Особливості проекту

Для пристрою ефективної вентиляції слід досконально вивчити технологічний процес і вплив застосовуваних у виробництві хімічних речовин на навколишнє середовище. Уже розробляючи проект системи вентиляції, варто врахувати наступні нюанси:

  1. Можливу агресивність хімічних сполук і необхідність очищення забрудненого повітря, що викидається
  2. Відсмоктування від технологічного обладнання виконують окремими системами. Припливну витяжну вентиляцію загального обмінну обов'язково влаштовують з урахуванням категорії вибуховопожежної та пожежної небезпеки виробничих приміщень
  3. Не забудьте при проектуванні про резервну і аварійну вентиляції.

Аварійна система

Убезпечити роботу з хімікатами дозволить аварійна вентиляція. Вимоги до аварійної вентиляції пред'являються технологами хімічного виробництва. Система, в основному, проектується з штучним спонуканням з урахуванням несумісності за часом аварії технологічного та вентиляційного обладнання. Витяжні пристрої (решітки або патрубки, що приймають повітря) розміщуються ближче до підлоги під час поступу газів і парів важчих за повітря. Для поповнення витрати повітря, яке видаляється аварійною вентиляцією, спеціальні припливні системи не варто передбачати.

Припливно-витяжна система

Вимоги до повітрообміну на хімічному підприємстві залежать від типу речовин, з якими працюють. Наприклад, для переробних заводів хлору повітрообмін становить 6-10 обсягів на годину, для синтетичного каучуку - 10-12 обсягів на годину і т.д. Про ці нюанси знають технологи хімічного виробництва і враховують це, розробляючи проект. Але, незалежно від типу хімічного підприємства, свіже очищене повітря на компенсацію повітря видаленого витяжними пристроями, повинне надходити в робочу зону. У місцях, де можливий витік хімічних препаратів, встановлюють локальну місцеву витяжку. Для проведення маніпуляцій з хімічними речовинами встановлюють витяжні шафи. Це можуть бути шафи, як з індивідуальною витяжкою, так і секції, що підключені до загальної витяжної системи.

Нюанси при виборі обладнання і матеріалів

Середовище на хімічних підприємствах агресивне, тому звичайне обладнання може швидко виходити з ладу. Для таких систем варто підбирати високоякісні деталі, які можуть функціонувати в складних умовах.

  • Віддайте перевагу повітроводам з нержавіючої сталі, вони витримують високу вологість, не піддаються корозії під впливом хімічних речовин;
  • З нержавіючої сталі варто вибрати і клапани, які регулюють витрати повітря і забезпечують заданий повітрообмін в приміщеннях;
  • Варто пам'ятати про вплив шкідливих або горючих газів, парів і аерозолів на все застосовуване вентиляційне обладнання. Для вентиляції виробництв хімічної промисловості існують вибухобезпечні і корозійностійкі вентилятори.

Проектування і монтаж вентиляції на хімічних підприємствах повинні здійснювати кваліфіковані фахівці. В нашій компанії великий досвід в здійсненні принципових ефективних рішень вентиляції хімічної галузі промисловості. З радістю допоможемо розробити проект, підібрати стійкі до агресивних видів середовищ вузли та деталі, змонтувати їх в точній відповідності з проектом. Також готові виконати ремонт і реконструкцію системи вентиляції та повітряного опалення будь-якої складності.

Залишайте заявку на комплектуючі для систем вентиляції. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Введіть ім'я
Введіть телефон