Торговельний центр

Області застосування
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке питання за послугою

Як правильно організувати вентиляцію ТЦ

Правила грамотного повітрообміну в торговому центрі

Кращий торговий центр той, в якому години летять непомітно. Чим довше в будівлі пробуде покупець, тим більше прибутку він принесе. А що змушує людей заходити в такі магазини, крім необхідності щось придбати? Взимку - тепло, влітку - прохолода. Один з основних пунктів успіху таких майданчиків - вентиляція ТЦ. Як правильно організувати цю систему, читайте далі.

Основні вимоги

Для того, щоб грамотно організувати повітрообмін в торговому центрі, варто визначитися з завданнями.

Завдання:

  1. Подача свіжого повітря на територію магазинів;
  2. Усунення неприємних запахів;
  3. Підтримка необхідної температури і вологості в приміщенні, створення комфортного мікроклімату;
  4. Пожежна безпека;
  5. Безшумна робота вентиляційного устаткування. 

Не потрібно забувати і про перевіряючі інстанції. Параметри мікроклімату в робочій зоні приміщень і відповідність вентиляції протипожежним нормам - найважливіші пункти перевірки будівель організаціями, які інспектують. Вимоги, що пред'являються до систем вентиляції, викладені в ДБН В.2.5-67: 2013.

Нюанси при проектуванні

Кожна будівля вимагає індивідуального підходу. На особливості організації повітрообміну впливають: місце розташування, матеріали, з яких приміщення побудовано, площа і функціонал будови. Наприклад, якщо будинок знаходиться поблизу дороги, то потрібна додаткова фільтрація повітря. Різними системи вентиляції будуть і для магазинів-складів (типу «Епіцентр», «Метро» і т.п.), та багатофункціональних центрів (типу ЦУМ).

Зверніть увагу:

  1. Продуктові магазини і кафе не можуть працювати з одним вентиляційним каналом. Варто організовувати окремі для кожного приміщення;
  2. Систему рециркуляції можна використовувати в магазинах побутової хімії, горючих речовин та маючих різкий запах;
  3. На верхніх поверхах людей менше, ніж на нижніх. Цей фактор теж варто врахувати при проектуванні. 
  4. Вентиляцію ТЦ не можна приєднувати до вентиляції житлового будинку, навіть якщо будівлі суміжні.
  5. Легкість керування вентиляцією та кондиціюванням. Подбайте про автоматизацію цих систем і можливості локального управління для кожної торгової точки.

Норми подачі повітря

Щоб розрахувати повітрообмін в ТЦ, необхідно пам'ятати вимоги - на кожного відвідувача не менше 20 куб. м повітря на годину, на кожного співробітника - не менше 60 куб. м на годину. Приблизну кількість відвідувачів торгового центру теж можна підрахувати виходячи з норми - на кожну людину 5-6 кв. м приміщення.

Особливості підбору обладнання

Як би добре не була спроектована система вентиляції, але без якісних деталей і правильного монтажу хороший повітрообмін не налаштувати. Довірити підбір і установку обладнання найкраще професіоналам, але деякі нюанси краще знати і самому.

  • Особливу увагу варто приділити місцям проходу вентиляції через перекриття будівель. У цих місцях встановлюються вузли проходу. Вони бувають декількох видів: з клапанами і без, з кільцем для збору конденсату, ручні, механічні і т.п .;
  • Підтримувати оптимальну температуру і якість повітрообміну допоможуть регулюючі клапани. Вони підвищать в ціні вентиляційну систему, але результат вартий того - чисте повітря без запаху і мікробів, рівномірно розподілене по всій будівлі.
  • Не забувайте і про безпеку вентиляції - не дати вогню і диму поширитися допоможуть протипожежні клапани та спеціальний вогнезахист повітроводів.
  • Бажано передбачити в будівлі пристрій спеціального вентиляційного приміщення з герметичними дверима для розміщення витяжних і припливних установок.
Залишайте заявку на комплектуючі для систем вентиляції. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Введіть ім'я
Введіть телефон