HoReCa

Області застосування
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке питання за послугою

Як правильно організувати вентиляцію ресторану та інших закладів сфери HoReCa

Вентиляція закладів HoReCa: секрети і тонкощі

Секрет успіху в закладах сфери послуг гостинності та громадського харчування HoReCa (Hotel, Restaurant, Catering/Cafe) - особлива атмосфера. Це місця, де легко і приємно обідати, відпочивати, працювати і найголовніше - дихати. Застава затишного мікроклімату в вашому закладі - правильно підібрана і встановлена ​​вентиляція ресторану, кафе, готелю. Про всі секрети і тонкощі вентиляційного устаткування далі в статті.

Вентиляція ресторану - з чого почати

Будь-який ремонт або будівництво завжди починаються з проекту. Вентиляційні системи - теж не виняток. Розробку схеми і розрахунків звичайно найкраще доручити профільній компанії. Але є нюанси, про які необхідно пам'ятати при перевірці проекту.

Важливо знати:

 1. Системи витяжки для кухні та залу повинні бути роздільними. Не варто економити і встановлювати єдину вентиляцію, будь то ресторан, кафе, кальянна або навіть їдальня. Це неминуче загрожує попаданням чаду з кухні в зал. А вашим гостям навряд чи сподобається вдихати аромати смаження, варіння і т.д. 
 2. Не забудьте про надходження чистого повітря в ваш заклад. При розрахунках обміну повітря в приміщенні виходьте з такої пропорції: з усього повітря, що надходить в приміщення, 40% має припадати на кухню, 60% - на зал.
 3. Вентиляція ресторану розраховується з урахуванням кількості місць та співробітників. Так на одного працівника кафе чи ресторану необхідно 60 куб. м повітря щогодини, на одного відвідувача в залі для некурящих - 30 куб. м, в залі для курців повинен бути 10-ти кратний обмін повітря.
 4. Подбайте про систему охолодження повітря в літній і підігріву в зимовий час. Вентиляція ресторану повинна бути обов'язково об'єднана з системами опалення та кондиціонування.
 5. Оскільки, вентиляція - це потужна система, яка створює досить багато шуму, не варто економити на якісних шумоглушниках.
 6. Гнучкі вставки знизять вібрацію, яка може передаватися повітроводу від вентилятора, і зменшать деформацію повітропроводів.
 7. Для того, щоб уникнути попадання брудного і холодного зовнішнього повітря через витяжний канал в приміщення, варто передбачити установку зворотного клапана. За вентилятор зі зворотним клапаном доведеться доплатити, але економити на цьому не варто. Результат - немає дуття з решіток при вимкненій вентиляції, чисте повітря без запаху і мікробів з вентиляційного каналу. 
 8. Щоб повітря, що подається в приміщення, було чистим, а вентилятори прослужили довше, рекомендуємо оснастити систему фільтрами.
 9. Подумайте про економію тепла, яке йде на підігрів припливного повітря. Ефективне застосування припливно-витяжних систем з рекуперацією. Заощаджені енергоресурси з лишком окуплять початкові витрати.

Яке обладнання вибрати

Для того, щоб відповісти на питання про вибір вентиляційного устаткування, спочатку потрібно визначитися з функціональними завданнями закладу. Що будете готувати і в яких обсягах? Наприклад, якщо мова йде про високі температури і великі  кількості жиру, то перевагу краще віддати витяжним зонтам з вловлювачем жиру. Якщо мова йде про потужні духові шафи, то тоді краще підійдуть купольні витяжні зонти.

Основні правила організації вентиляції кухні:

 1. Встановлювати витяжні зонти потрібно на висоті 60-75 см від плити. Це дозволить ефективно вловлювати пари, що піднімаються від варильної поверхні. Частинки жиру і вологи будуть осідати на фільтрах уловлювачах жиру, це зменшить заростання повітроводів і продовжить термін їх ефективної експлуатації.
 2. По ширині зонт повинен повністю покривати робочу зону і перевищувати її на 15-20 см. Це робиться для того, щоб все тепле повітря йшло в витяжку, а не розсіювалося по периметру.
 3. Повітроводи мають бути виготовлені із товстолистової сталі. З'єднувати їх потрібно герметично.
 4. Припливне повітря бажано подавати так, щоб знизити поширення парів, що піднімаються від варильної поверхні і печей. 
 5. Обмін повітря кухні коливається від 10 до 20- крат і розраховується на асиміляцію надлишків тепла від технологічного обладнання
 6. Витяжку від мангалів та хосперів роблять окремо з установкою на патрубках іскрогасників, що всмоктують з метою уникнути загоряння осілої сажі та жиру в повітроводі.

Не забувайте про те, що тільки якісне обладнання, встановлене за всіма правилами і відповідно до параметрів вашої кухні, зможе забезпечити належну вентиляцію ресторану.

Залишайте заявку на комплектуючі для систем вентиляції. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Введіть ім'я
Введіть телефон