Промислові вентиляційні системи

Області застосування
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке питання за послугою

Обмін повітря для промислового підприємства - важлива складова: ефективності праці, якості продукції, що випускається і тривалої експлуатації обладнання. Ефективну вентиляцію виробничого високотехнологічного процесу необхідно організовувати згідно з вимогами державних стандартів і норм (ДСТУ та ДБН), санітарних правил (СНіП), а також відповідно до специфіки виробництва.

Види вентиляції

Особливості вентиляції на підприємстві залежать від типу виробництва і технологічних процесів.

Вентиляція за типом переміщення повітря ділиться на природну і механічну. Вентиляція, що подає повітря називається припливною, а видаляє - витяжною. Для виробничих будівель розрізняють вентиляцію загального обміну і витяжну вентиляцію від технологічного обладнання, так звані «місцеві відсмоктувачі».

Якщо цех невеликих розмірів, в ньому відсутні надлишки тепла і виділення шкідливих для людини та навколишнього середовища речовин, тоді можна обійтися природною вентиляцією (аерацією). Повітря в такій системі переміщує гравітаційний напір, створюваний різницею об'ємної переваги тяжчого зовнішнього повітря і більш легкого внутрішнього (холодне повітря опускається вниз, витісняючи тепле, яке рухається вгору). Звідси і назва - «природна вентиляція». Вона легко проектується і монтується, в експлуатації не споживає енергію. Правильно розрахована і змонтована природна вентиляція працює завжди. В цьому її плюси. Але вона безпосередньо залежить від погодних умов і не відрізняється потужністю. В цьому її недоліки.

Зверніть увагу: природну вентиляцію можна використовувати, якщо необхідний повітрообмін в годину не перевищує 3-х кратного об'єму приміщення.

В цехах з високим обсягом викидів шкідливих речовин, з надходженням в робочу зону тепла, а також на заводах, виробничий процес яких безпосередньо залежить від температурного і вологого режиму, використовують механічну вентиляцію. Сама назва «механічна» говорить про те, що повітря в такій системі переміщує вентилятор. Ефективна припливно-витяжна механічна вентиляція видаляє шкідливі речовини з повітря робочої зони, а також контролює температуру, вологість і навіть тиск в приміщенні. В цьому її незаперечні плюси. Мінуси - в споживанні енергії, у висококваліфікованому підході до проектування, в дорожнечі монтажу, налагодженні та експлуатації.

Особливості проектування повітрообміну в приміщенні

Місцева (локальна) вентиляція застосовується на виробництві з шкідливими викидами в обмежених (локальних) зонах або на конкретних робочих місцях.

Загально-обмінна вентиляція доречна в загальних залах, де надходження шкідливих речовин, тепла і вологи рівномірно розподілені по площі приміщення. У таких цехах стоїть завдання підтримки необхідних параметрів повітря, як правило, температури і вологості.

Для потужних виробничих комплексів з високою кількістю шкідливих викидів використовуються змішані системи. У таких випадках на весь зал встановлюється загально-обмінна припливно-витяжна система, часто з рекуперацією тепла, а робочі місця або технологічне обладнання додатково оснащуються локальними місцевими системами вентиляції.

Нюанси при виборі вентиляційного устаткування

Промислова вентиляція значно відрізняється від вентиляційних систем житлових або громадських будівель. У виробничих приміщеннях присутні і агресивне середовище, і підвищене пилове навантаження, та й завдання стоять різні. Тому і деякі деталі вентиляційної системи мають свої особливості:

  • Повітроводи повинні бути стійкими до зовнішніх агресивних умов, тому віддають перевагу виготовленим з оцинкованої сталі. Якщо ж система високого напору (наприклад аспірація), тоді краще вибрати повітроводи з вуглецевої сталі.
  • Матеріал комплектуючих системи вентиляції (клапани, фланці, кріплення) повинен бути аналогічний матеріалу, який застосовується в повітропроводах.
  • У промисловій вентиляції для контролю параметрів повітря використовуються пітометражні параметричні люки А9-57 (ЛЗ-019). Вони представляють собою невеликі заглушки для герметизації технологічного отвору в повітроводі, в який при необхідності вводиться інструмент для замірів.
  • Обов'язкова деталь будь-якої промислової вентиляції - осередкові фільтри типу ФЯР, ФЯП, ФЯУ. Вони являють собою осередок (металева коробка), в якій знаходиться фільтр. Залежно від виду в якості фільтруючого матеріалу може бути сталева сітка, пінополіуретан, синтепон.

Це лише деякі деталі і нюанси промислової вентиляційної системи. Для того, щоб встановлена вентиляція працювала як годинник, а повітрообмін задовольняв потреби технологічного процесу вашого підприємства, проект і монтаж системи повинні виконувати професіонали. Наша організація має величезний досвід в проектуванні і монтажі вентиляції заводів. Будемо раді допомогти в будь-якому регіоні України.

Залишайте заявку на комплектуючі для систем вентиляції. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Введіть ім'я
Введіть телефон